RegisztrációRegisztráció
Belépés
E-mail (Felhasználó)*:
Jelszó*:

Élménybeszámolók, útleírások

Nem csak a hűség városa

Látogassunk el hazánk egyik legnyugatibb városába,... Tovább »

Nagykanizsa rendezvénynaptár 2008

Nagykanizsa rendezvénynaptár 2008, fesztiválok, bá... Tovább »

Gödöllő bemutatása

Gödöllő Pest megyében, a Rákos-patak partján, Buda... Tovább »

Siófoki élménybeszámoló

Újra itthon. Sajnos nagyon gyorsan eltelt ez a 8 n... Tovább »

Kehidakustány látnivalói

A "haza bölcseként" tisztelt Deák Ferenc egykori l... Tovább »

Élmények, beszámolók

Vissza

Alsóörs és látnivalói

A sűrűn települt kis falvak közötti szőlőhegyek ma már Almáditól Füredig szinte egybefüggő üdülőövezetet alkotnak. Az 1300 lakosú Alsóörs ófaluja a Somlyó-hegy lábánál helyezkedik el. Innen déli irányban, a tópartig épült ki az üdülőtelep, hatalmas, selymes vizű stranddal.

Alsóörs ősi település, első okleveles említése 1272-ből való. Eredetileg a királyi udvarnokok, majd a királynék birtoka volt. Lakói a törökök elől elmenekültek, csak a XVIII. sz. első felében népesült be újra. A fürdőélet az 1900-as évek elején indult meg.

A Somlyó-hegy déli lábánál magasodik az Árpád-kori református templom, a tornya alatt XIII. századi boltozott kegyúri karzattal. A templom felújításra került, falán a bizánci stílusú freskót restaurálták. A templomhoz közel, a Petőfi utcában áll az ország legrégibb (XV. századból való) udvarháza, melyet a kémény turbános kiképzése miatt Török-háznak neveznek. Az épületet igényesen helyreállították, ma a falu kiállítóhelye. Megkezdték egy majdani szabadidőközpont kialakítását a vöröskőbánya rekultiválásával. A Millennium évében felavatták Ligeti Erika Szent István emlékművét a Művelődési Ház parkjában. A település büszkesége az évről évre szépülő, bővülő strand, amely 2004-ben megkapta a legjobbaknak járó minősítést, a Kékhullám Zászlót. 2005-ben az önkormányzat átvette üzemeltetésre a tulajdonában lévő gyönyörű vízparti kempinget. 2003-ban a strand előtti parkolót ingyen használhatták a vendégek. A faluközpont is elkészült, melyben új egészségügyi és kereskedelmi központ került kialakításra.

Az alsóörsi nyár eseményei a Török-házi tárlatok és a Szent István-nap előtti nyárbúcsúztató rendezvénysorozat, helyi borok bemutatásával, zenés műsorokkal. 2003-ban az önkormányzat és a Kilátóért Alapítvány felújította a Cserhegyi kilátót. A 295 m magas kilátóhoz egyórás sétaút vezet (kék jelzés). A környék kedvelt kirándulóhelye a Királykúti-völgyben lévő forrás. A Malom-völgyön és Lovas községen keresztül (a zöld jelzés mentén) juthatunk el Felsőörsre, ahol a Balaton-felvidék egyik legszebb román kori temploma található.

 

Alsóörsi szálláshelyek:

http://www.hungaryrooms.com/szallasok/Alsóörs/

Alsóörs térképe:

http://www.hungaryrooms.com/terkep/Alsóörs/

 

Vissza
Partnerek | Linkajánló | Szállások | Akciós, wellness ajánlatok | Élmények, beszámolók
© 2007 www.hungaryrooms.com